Konsultacje i psychoterapia par i małżeństw:

Bliskie relacje są jednym z najważniejszych obszarów w naszym życiu. Więc kiedy zaczynają się trudne chwile w związku odczuwamy niepokój i cierpienie.

W centrum silnych emocji trudno rozumieć i dostrzegać powody kłopotów w naszym związku. Obwiniamy się nawzajem, kierujemy do siebie złość, co nie sprzyja naprawie i rozsadza relacje. Terapia ma za zadanie określić głębsze powody trudności oraz podjęcie wspólnej pracy partnerów nad zmianą. 

Kontakt nawiązujemy telefonicznie i ustalamy termin konsultacji, na której dojaśniany jest powód zgłoszenia, obszary które wpływają na konflikt. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja ze strony pacjentów i terapeuty dot. terapii. Spotkania odbywają się zazwyczaj z częstotliwością raz na tydzień.

Psychoterapia młodzieży:

Psychoterapia skupia sie na obszarach konfliktu wewnętrznego jakie przeżywają dzieci w okresie dorastania. Poprzez to zajmujemy się podstawowymi problemami jakie w tym okresie występują: konfliktami z rodzicami i innymi dorosłymi, depresją wieku młodzieńczego, zahamowaniem  w rozwoju, agresywnością, zachowaniami aspołecznymi, nałogami.

Psychoterapia indywidualna:

 

Kiedy problemy nas przerastają przestajemy odczuwać radość życia, zaczynają się problemy w naszych bliskich relacjach.

Psychoterapia psychoanalityczna, którą oferuję wychodzi naprzeciw potrzebom, intymnych warunków do zajmowania się osobistymi trudnościami.

Na spotkaniach konsultacyjnych wspólnie z terapeutą mogą Państwo przyjrzeć się obszarom w których występują problemy i innym, które mogą mieć na to wpływ. Mają Państwo czas na podjęcie decyzji czy ten kontakt odpowiada i czy decydujecie się Państwo na terapię. Sama psychoterapia psychoanalityczna oparta jest na dialogu i wyjaśnia głębsze przyczyny problemów co daje szansę na zmianę aby życie stało się bardziej komfortowe.

Terapia odbywa się również na kozetce.

Psychoterapia dzieci:

Psychoterapia dzieci jest poprzedzona konsultacją z rodzicami i rozpozmaniem obszarów problemowych i niepokojów opiekunów. W trakcie terapii jest utrzymywany systematyczny kontakt z rodzicami. Terapia odbywa się przez zabawę i inne techniki symboliczne, które pozwalają zrozumieć świat dziecka i rozluźnić lęki oraz usztywnienia. Terapia dzieci młodszych ( do 3-4 r. ż) odbywa się przez matkę, która uczestniczy w spotkaniach.